sohbet

Sohbet - Chat - Mobil sohbetBir sohbet odası bir Web sitesi, bir Web sitesinin parçası veya gerçek zamanlı iletişim kurmak için ortak bir ilgi alanı olan kullanıcıların toplulukları için bir mekan sağlayan Online gibi bir çevrimiçi hizmetin parçasıdır. Karşılaştırma yapan forumlar ve tartışma grupları, kullanıcıların mesaj yayınlamasına izin verir ancak etkileşimli mesajlaşma kapasitesine sahip değildir. Çoğu sohbet odası, kullanıcıların herhangi bir özel yazılıma sahip olmasını gerektirmez; Internet Relay Chat (IRC) gibi kullanıcılar bunu İnternet'ten indirmelerine izin veriyor.

Sohbet odası kullanıcıları istedikleri sohbet odasına kaydolur, bir kullanıcı adı ve şifre seçer ve belirli bir odaya giriş yaparlar (çoğu sitede birden fazla sohbet odası bulunur). Sohbet odasının içinde genellikle çevrimiçi ortamda bulunan ve başka bir kişinin sohbet odasına girdiği konusunda uyarılan kişilerin bir listesi vardır. Sohbet etmek için, kullanıcılar bir metin kutusuna bir mesaj yazar. Mesaj, daha büyük olan ortak mesaj alanında hemen görülebilir ve diğer kullanıcılar yanıt verir. Kullanıcılar sohbet odalarına girebilir ve mesajlarını herhangi bir mesaj göndermeden okuyabilirler.

Sohbet odası mesajları kendiliğinden ve anında görülebildiği için, kasıtlı veya kasıtsız olabilecek bir kötüye kullanım potansiyeli vardır. Site ana kullanıcıları, genellikle, bir odaya girdiğinizde kendinizi tanıtmak, belirli bir kullanıcıya soru veya yanıt yönlendirdiğinizde ve yıkıcı olduğunu bildirirken, kullanıcılara uygun sohbet odası davranışlarını yönlendirmek için sık sorulan sorular (SSS) listesi yayınlar. örneğin, kullanıcılar. Yıkıcı kullanıcılar diğer konuşmacıları sözlü olarak kötüye kullanabilir, konuşmayı tekelleştirebilir veya hatta tekrar tekrar aynı kelimeyi veya ifadeyi tekrar tekrar yazarak, kaydırma olarak bilinen bir uygulama (çok kaşlarını çattı) yapabilir.

İnsanların çabalarının veya ilgisinin neredeyse her yönüne odaklanan sohbet odaları bulunabilir: örneğin klasik filmler, İrlanda ataları, baton twirling ve psişik okumalara dayanan mevcut topluluklar vardır. Yahoo gibi çeşitli siteler, sohbet siteleri dizini sağlar. MSN Web Toplulukları gibi diğerleri, kendi sohbet odalarını oluşturmak için gerekli adımları kullanıcılara yönlendirir.Bilgisayadan

Sizde bilgisayarınızdan bağlanıp sohbetin tadını rahatca çıkarabilir, radyo dinleyebilirsiniz.

Telefondan

Dilediğiniz yerden istediğiniz şekilde telefonunuzdan bağlanıp sohbetin tadını çıkarabilirsiniz.

Anında Sohbet

Sizde anında sohbetin en iyi şekilde keyfini almak, hazzını yaşamak istemez misiniz?

Telefon uygulması ile
anında bağlanın

Hemen telefonunuza indirip dilediğiniz yerden anında sohbetin tadını çıkarmaya bakın.

Sık Sorulan Sorular

Hayır sohbete katılmak ücretsizdir..

Kanal içerisinde /ns register nickiniz şifre email şeklinde kayıt edebilirsiniz..

Sitemiz 18 yaşından büyükler içindir. 18 yaş altındaki kişilerin girmesi yasaktır.

Sevimsiz
Kategoriler

Sohbet
Chat
Arkadaşlık

İletişim

Email: Sevimsiz@sevimsiz.net